KAYSERİ AVUKAT HACI OSMAN ÖZÜLKÜ HUKUK BÜROSU

kayseri avukat osman özülkü

Avukat Hacı Osman Özülkü


Avukat HACI OSMAN ÖZÜLKÜ 1981 Kayseri doğumludur. Kayseri Lisesinden sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. İzmir’de Avukatlık stajını tamamladıktan sonra çeşitli hukuk bürolarında Avukatlık yaptı. Askerliğini Kırşehir İl jandarma Alayında yaptıktan sonra Kayseri’de 2006 yılında Kayseri Avukat Hacı Osman ÖZÜLKÜ Hukuk Bürosunu kurdu.
Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi özel hukuk Anabilim dalında yüksek lisansını “5941 Sayılı Çek Kanunu ve Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre Karşılıksız Çek” adlı tez çalışması ile 2011 yılında tamamladı. Ayrıca hukukun geniş bir perspektif gerektirmesi sebebi ile de 2. Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Maliye bölümünden 2013 yılında mezun oldu.

FAALİYET ALANLARI


Kayseri Avukat Hacı Osman ÖZÜLKÜ Avukatlık Hukuk bürosu İş Hukuku ( işçi alacakları kıdem ihbar fazla çalışma vs alacaklar , iş kazaları ,trafik iş kazaları sebebi ile maddi ve manevi tazminat destekten yoksun kalma tazminatları, ölümlü yaralamalı trafik kazaları sebebi ile maddi ve manevi tazminat ve destekten yoksun kalma tazminat davaları , Aile hukuku ( Boşanma , boşanmanın feriler maddi ve manevi tazminat, boşanmadan kaynaklı mal rejimi tasfiyesi davaları, mal paylaşım davaları, mal rejimi katılma – katkı değer artış payı alacakları, çeyiz ve takı davaları ,Gayrimenkul hukuku ( Tapu iptal , kamulaştırma, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri , İdare hukuku idari işlemlerin iptali ve tam yargı davaları -Vergi Hukuku, Ticaret Hukuku ( Ticari uyuşmazlıklardan doğan her çeşit davalar , Ceza hukuku ( Ceza kanunu ve ilgili mevzuattan doğan her türlü ceza davaları , İcra hukukundan ( icra takipleri ve icra hukuku ile ilgili davalar) kaynaklanan uyuşmazlıklar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış olup yurtiçi ve yurtdışındaki müvekkillere hizmet vermektedir. Hukuk, hayatın her yerinde hukukçu da her yerde hukuku ile olmalı anlayışı ile hukuk hayatına devam etmektedir.